Úvodní stránka » Bachova květová terapie

Bachova květová terapie

Objednávky: Milan Rykl, tel. 606 104 419

   Bachova květová terapie  se skládá z 38 výtažků z různých květů nebo rostlin. Pomáhá člověku nebo zvířatům zvládnout své emoce, vyrovnat mysl, podpořit uzdravování a často bývá výborným pomocníkem jako doplněk k jiným metodám.

    Jednotlivé esence  nepotlačují psychické a tělesné symptomy, ale uzdravovují a pomáhají překonat to, co nějaký symptom způsobuje. Esence jsou čistě přírodní, nejsou škodlivé a bez vedlejších účinků. Pokud by byla esence nesprávně zvolena, není tělem přijata a nemůže tak způsobit nežádoucí účinky. Metoda je vhodná i pro děti jako pomoc například při školních, rodinných problémech, v těhotenství, při dietě. 

Využití Bachovy terapie u dětí i dospělých:

  • sklony k hysterii, emotivnost

  • hyperaktivita nebo hypoaktivita, podrážděnost

  • strachy, slabá vůle, opakování stejných chyb

  • psychická nepřítomnost, beznaděj

  • potřeba zvýšené pozornosti, nízké sebevědomí, manipulace druhých

  • stydlivost, rezignace, apatie, žárlivost

  • problémy s učením

  • smutek a melancholie, pocity viny, dominantnost, nespokojenost, apatie  

  • poruchy příjmu potravy a další využití   

Konzultace Bachova terapie:

    Bachova květová terapie se nejčastěji aplikuje po krátké konzultaci cca 30 - 45 minut, s klientem se probere jeho záměr, jaký problém chce touto metodou řešit a provede se výběr a namíchání esenci do mixovací lahvičky. Výhodou této metody je to, že u dětí není nutný nepříjemný choulostivý rozhovor a nějaká manipulace s nimi při odblokování. To platí i u dospělých, pokud nejsou ještě připravení k hlubšímu rozboru. Případně ještě spojuji Bachovu terapii s dalšími metodami dle potřeby. Pokud přijde člověk s vlastním předpisem k namíchání užívací lahvičky je možné mu je namíchat i bez konzultace. 

Způsob aplikace:

     Každá z 38 esencí má účinek na různé emocionální problémy, vzorce chování a naše slabiny, ke každé bylině jsou přiřazeny problémy, stavy na které je možné aplikovat (naleznete vpravo ve sloupci). Tyto esence se užívají vnitřně, pomocí kapátka pokud není předepsáno jinak  2x – 3x denně do skleničky s vodou nebo na jazyk. U zvířat kapátkem přímo do tlamy, případně nakapat na nějaký oblíbený pamlsek.

Rescue produkty Bachova terapie:

       Před těžšími situacemi ( důležitý pohovor, zkouška, cesta a jiné) nebo po prožitku traumatizujících situací lze použít Krizové esence, které lze užívat ve formě kapek, gelu, krému. Pro děti jsou vhodné pastilky na cucání.