Úvodní stránka » Poradna pro rozvoj osobnosti

Poradna pro rozvoj osobnosti

Objednávky: Milan Rykl, tel. 606 104 419

Konzultace 1. hodina   500,- Kč/hodina (ceny jsou účtovány po 15 minutách)

Párová konzultace  600,- Kč/hodina (ceny jsou účtovány po 15 minutách)

Konzultace telefonicky nebo přes Skype 100,- Kč/15 minut

Již od dětství mě zajímalo vše, co se týkalo člověka, jeho myšlení, ale nějak nebyl důvod těmto věcem se věnovat hlouběji a život jsem směroval do jiné oblasti.Mé vzdělání se ubíralo technickým směrem, ale nelituji toho, některé logické a systémové postupy lze použít i při práci s klienty.

    Obrat v mém životě nastal až narozením dcery. K mé současné profesi mě přivedly zdravotní problémy dcery, které byly potřeba řešit a klasická řešení pomocí především klasické medicíny nepomáhala. Postupně jsem nahlédl do několika alternativních  metod a mnohé z nich používám dodnes.

    Tyto poznatky a zkušenosti jsem začal používat i k změnám u sebe a osobnímu růstu, postupně byl  zájem i mezi známými a jejich známými a počet zájemců se postupně rozrůstal.  

     Při práci s klienty preferuji individuální přístup, diskrétnost, přátelský přístup, nepoužívám stejné metody na každého, ale volím přístup přímo klientovi na tělo. Neřeším jen důsledek problému, ale věnuji i zpracování příčin a vedu klienty k aktivnímu přístupu k sobě, k tomu, aby u mě nezískávali jen další informace o sobě a nepotvrzovali si mnohdy špatné pohledy na sebe, ale aby pochopili své myšlenky, emoce nebo pocity a naučili se je zvládat za pomoci různých nových přístupů k sobě.

    Alternativní metody spojuji se současnými  technikami k rozvoji osobnosti. Nechci v žádném případě soutěžit s klasickou medicínou, ale snažím se možnosti obou přístupů spojit.  

    Pokud se rozhodnete pro moje služby, rád Vás přivítám přiznat si problém není slabost, ale naopak. Navštěvují mě rodiče s dětmi, dospělí různých povolání,  mých služeb využívají lidé, kteří řeší své zdraví, partnerské problémy, potřebují překonat současné životní těžkosti, chtějí rozvíjet sami sebe a mnohé jiné. Při rozhodování, jestli využít mých služeb zkuste využít osobní zkušenosti Vašich známých, případně si můžeme probrat krátce Váš problém telefonicky, případně si domluvit před začátkem spolupráce informativní schůzku.

    Když jsem se dostal před lety na životní křižovatku, vyšel jsem právě touto cestou, další a další případy pro mě byly výzvou a důvodem k dalšímu vzdělávání. Nové poznatky jsem nejdříve vyzkoušel i na sobě, čímž mohu klientům sdělit i svoji zkušenost s tím, jak se cítí, co prožívají, jak na ně mohou jednotlivé metody působit. Nesděluji jim jen poznatky ze seminářů, ale předávám jim osobní zkušenost.

Sebepoznávací tématické semináře

    Společná setkání k hledání odpovědí na otázky a k hledání řešení současných  životních témat, která se dotýkají Vás nebo Vašich blízkých každou 1. sobotu  v měsíci (pokud nevyjde např. svátek nebo jarní prázdniny).

      Ve skupině podobně zaměřených lidí budeme diskutovat na daným tématem, snažit se vidět problém i jinýma očima a hledat řešení k jeho zvládnutí. Zjistíte, že na to nejste sami, že podobný problém nemáte jen Vy, uslyšíte i zkušenost někoho jiného, kdo má podobné otázky nebo hledá řešení jako Vy, případně už podobný problém začal řešit.

     Získáte zde námět jak začít zlepšovat aktivně svoji situaci. Vysvětlíme si jak rozumět příčině svých emocí a myšlenek, jak s nimi pracovat a jak je využívat a mnohé jiné. Setkání má předem vytyčené jen téma, průběh setkání se vyvíjí dle toho, kam nás diskuse zavede, využívá se zde individuality účastníku a skupiny. Pokud budete mít pocit, že sami svůj problém nezvládnete, je možné se domluvit na osobních konzultacích, případě více zájemců je možné i pokračovat dalšími setkáními nad tímto tématem.

Kalendář kurzů a přednášek:             

Více zde: www.milanrykl.cz

 Studio 33 - poradna 6.jpg