Úvodní stránka » Dátá snéhan

Dátá Snéhan

Dátá Snéhan  cca 90 - 120 minut

Základní cena: 1200,- 

Objednávky: Markéta Šímova, tel. 777 805 154

V ájurvédě existuje mnoho různých léčebných procedur a jednou z nich je Dátá Snéhan.

Původně se jednalo o masáž pro zápasníky, jejichž tělo muselo být vždy ve stoprocentní kondici. Jde o soubor velmi účinných technik, které působí tlakem a teplým olejem na zkrácené svalové úpony. Rozpustí bolest a obnoví fyziologický rozsah kloubů, od těch nejmenších mezi články prstů, přes kotníky, kolena, lokty, ramena, až po nejproblematičtější partie bederní oblasti a krční páteře. Nejde o klasickou odpočinkovou masáž, ale její účinky velmi oceníte po skončení terapie v podobě obnovené hybnosti a ústupu chronických bolestí. Dáta Snéhan působí obdobně jako jógové cvičení. Zde se však přiřazují různé pasivní cviky, které masér provádí za klienta. Člověk vnímá fyzickou, ale i psychickou úlevu a má pocit svěžesti. Podporuje se tok energie. Po této masáži se zjevně zvýší rozsah kloubů, zlepší se výživa tkání a upraví se metabolismus.

Cílem snéhan je, aby člověk znovu pocítil uvolnění.

Výčet účinků: 
1. SVĚŽEST - Masáž snižuje celkovou únavu, pomáhá stimulovat veškeré orgány, přináší radost, odpočinek, vitalitu, psychickou úlevu a pocit mládí. 
2. FYZICKÁ ÚLEVA - Při těžké práci se rychleji unaví celé tělo, namáhá se svalová tkáň, srdce, dech, trávicí trakt, krevní oběh. Pomocí masáže získává tělo prostor k regeneraci a k harmonizaci svých funkcí. 
3. PSYCHICKÁ ÚLEVA - Všechny psychické, fyzické a tělesné funkce jsou ovlivňovány tridóš člověka. Masáž směřuje k harmonizaci tridóš, což má vliv na nervovou soustavu a člověk pak cítí i psychickou úlevu. 
4. UVOLNĚNÍ OČÍ - Masáž obličeje uvolňuje oční nervy a svaly kolem očí, přináší pocit svěžesti očí a člověk se cítí celkově velmi příjemně. 
5. VÝŽIVA TKÁNÍ - Pomocí masáže se urychluje odchod toxických látek a odpadů, čímž dochází k lepší cirkulaci výživných látek. Člověk se cítí dobře a tkáně dostávají výživu. 
6. ZLEPŠENÍ SPÁNKU - Psychické a svalové uvolnění při masáži umožňuje následně kvalitní a hluboký spánek.

Kontraindikace:
Masáž se nemá provádět, pokud se člověk necítí dobře, při špatném trávení, po zvracení, při zvýšené teplotě a horečce, menstruaci, v průběhu půstu a po dlouhodobém půstu, po jídle a v těhotenství.